KOMFI

Společnost elentos, která se specializuje na výrobu puzzle a dalších her, a téměř výlučně je zpracovává z dodaných fotografií, byla jako pobočka mateřské německé firmy založena v Česku v roce 2010.
V roce 2015 padlo rozhodnutí, že nebude puzzle „pouze distribuovat“, ale bude je sama vyrábět. Aby se přetransformovala z distributora na výrobce, firma si pořídila potřebné technologické vybavení a od roku 2017 funguje i jako tiskárna.

Cesta k Fullmaticu
„K Fullmaticu jsme se dostali, když jsme se seznámili s ostatními technologiemi Komfi a od toho byl už jenom krůček k informacím o celoplošném lakování na Komfi Fullmatic. Když jsme řešili odolnost puzzle proti poškrábání při zachování kvality fotek na fotopuzzle, vybírali jsme z několika konkurenčních nabídek na trhu. Při spolupráci na výběru stroje jsme měli s Komfi možnost otestovat stroj i laky. Trvalo dost dlouho, než jsme dospěli k finálnímu rozhodnutí, že Fullmatic je pro nás nejvhodnější zařízení. Komfi spolupracovalo jak s námi, tak i s dodavatelem laku, prováděla se řada testů, přepravovaly se nejrůznější vzorky a hledala se nejvhodnější řešení v kombinaci zařízení se spotřebním materiálem a výsledným produktem. Více zde