Junior 36 – řešení maloformátové laminace v praxi (Svět tisku 03-04/2013)

Junior 36 – řešení maloformátové laminace v praxi (Svět tisku 03-04/2013)

Odborný český časopis o polygrafii, Svět tisku, věnoval produktovou část svého čísla 03-04/2013 našemu laminátoru Junior 36. Na 2 stránkách shrnuje, kam se tento laminátor dostal za 2 roky od své první prezentace na veletrhu PrintExpo v Brně v roce 2011. Kromě pohledu na technické řešení a změny v konstrukci se věnuje také praktickým zkušenostem zákazníků s tímto modelem.

Vybrané úryvky z článku:

Existuje nějaké řešení, které by v sobě kombinovalo výhody průmyslového zpracování a efektivní provoz v digitálním tiskovém provozu, kde se běžné náklady zakázek pohybují v řádu několika kusů? Variant se na trhu nabízí několik, velmi zajímavé řešení má ve své nabídce i lanškrounská společnost Komfi.

Za přibližně dva roky od svého uvedení je tento laminátor již značně rozšířen, pravdou však zůstává, že zejména u zahraničních poskytovatelů digitálního tisku.

Požadavky segmentu digitálního tisku

Pokud se zaměříme na požadavky segmentu digitálního tisku pak zjistíme, že tyto firmy chtějí při laminaci dosahovat stejné kvality laminace, s jakou se setkáváme v průmyslové výrobě. Při zachování tohoto charakteristického znaku však musí mít stroj pro tento segment celou řadu dalších předností.

V prvé řadě musí být zařízení velmi rychle a snadno nastavitelné na novou zakázku.
Při rychlém nastavování se musí zařízení pro tento segment vyznačovat také velkou jednoduchostí ovládání tak, aby je bylo možné využívat i bez hlubších znalostí obsluhy ze světa laminace...

Zkušenosti z provozu

Stroje Junior 36 jsou nyní v provozu jak ve společnostech zabývajících se ryze digitálním tiskem, tak i ve firmách, kde se zpracovávají náklady jednotlivých zakázek podstatně větší. Bezesporu největší instalace tohoto laminátoru proběhla ve společnosti Amazon, která koupila celkem 14 laminátorů tohoto typu, přičemž 10 strojů působí v USA, zbylá čtyři zařízení jsou pak v provozu této společnosti v Evropě. Všechny stroje v této společnosti jsou téměř výhradně využívána ke zpracování obálek knih. Vzhledem k tomu, že šlo o specifickou výrobu, byly stroje pro tohoto zákazníka oproti standardu dále upraveny. Jednalo se především o úpravu pro práci s nylonovým filmem, upraveno bylo také nakládání archů, protože ve společnosti Amazon dochází k nakládání velmi prohnutých archů (kvůli ohýbání obálky knih), dále byly stroje vybaveny čtečkou čárových kódů, podle nichž se stroj nastavuje na čtyři základní zakázky. Podle načteného kódu se tak volí jedna ze čtyř přednastavených kombinací parametrů. I když jde o stroje určené především pro menší objemy práce, ve společnosti Amazon pracují laminátory v třísměnném provozu.

Silnou pozici mají stroje Junior 36 také ve Skandinávii, kde je nainstalováno již více jak 10 strojů. Jedním ze zákazníků v tomto regionu je například společnost Arkitektkopia sídlící ve Stockholmu, která nabízí široké portfolio služeb v oblasti digitální a reklamní produkce.

V Dánsku je vlastníkem stroje Junior 36 například společnost Hvid Grafisk sídlící v městě Randers ležící severně od města Aarhus. Lars Hvid, majitel společnosti uvedl, že k nákupu tohoto zařízení vedla jeho společnost především snaha o ucelení výroby a eliminaci kooperací a nákladů na dopravu. Na novém stroji oceňují především velmi snadné a především rychlé nastavování.© 2019, KOMFI spol. s r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing